Domov

SIBAF AWARD 2010

Výsledky ankety o najlepšiu poisťovňu

Víťazmi 3. ročníka Ankety SIBAF® Award 2010 sa stali  QBE Insurance (Europe) Limited, pobočka poisťovne z iného členského štátu a  Allianz - Slovenská poisťovňa, a.s.  Osobnosťou SIBAF®  za celoživotný prínos v oblasť poisťovníctva sa stal  Ing. Tibor Bôrik.

Na slávnostnom galavečere, ktorý sa uskutočnil  po skončení 5. fóra sprostredkovateľov poistenia na Slovensku  SIBAF® dňa 13. októbra 2010  v Bratislave v hoteli CRrowne Plaza, boli vyhlásené  výsledky 3. ročníka Ankety o poisťovňu roka. 40  hlasujúcich subjektov – významných poisťovacích maklérov a poisťovacích agentov právnických osôb rozhodlo o nasledovnom poradí:

 

Kategória:  Poisťovňa priemyslu a podnikateľov

(za názvom spoločnosti je  uvedený dosiahnutý počet bodov zo 100)

1.

QBE Insurance(Europe) Limited, pobočka poisťovne z iného členského štátu

89,92

2.

Allianz – Slovenská poisťovňa, a.s.

86,31

3.

Chartis Europe S.A. (slovenská pobočka poisťovne z iného členského štátu)

86,23

 

Kategória:  Poisťovňa vozidiel (Havarijné poistenie a PZP)

(za názvom spoločnosti je  uvedený dosiahnutý počet bodov zo 100)

1.

Allianz - Slovenská poisťovňa, a.s.

89,77

2.

QBE Insurance(Europe) Limited, pobočka poisťovne z iného členského štátu

89,34

3.

Wüstenrot poisťovňa, a.s.  

82,18

Osobnosť SIBAF® 2010                  Tibor BÔRIK

Prezídium Slovenskej asociácie sprostredkovateľov poistenia a Predsedníctvo Slovenskej asociácie rizikového manažmentu  sa spoločne  dohodli, že počnúc rokom 2010 budú navrhovať a  oceňovať výnimočnosť  ľudí  za  ich celoživotný prínos pre oblasť sektora poisťovníctva. Do siene osobností SIBAF®  a v histórii po prvýkrát  za prítomnosti zástupcov významných spoločností z oblasti sprostredkovania poistenia, rizikového manažmentu, poisťovní, MFSR a NBS prevzal  ocenenie pán  Ing. Tibor Bôrik, dlhoročný predseda predstavenstva Union poisťovne, a.s.

© 2010 SASP